راه و رسم انتخاب ماشین آلات مناسب برای کار معدنی شما

هنگامی که نوبت به خرید تجهیزات مناسب برای بهره برداری از معدن می رسد، باید چندین فاکتور را در نظر گرفت. از بودجه خود تا اندازه عملیات و بیشتر از آن، انجام تحقیقات لازم است تا بتوانید تجهیزاتی را که به پیشرفت کار شما کمک می کنند، انتخاب کنید.

در انتخاب ماشین آلات معدنی به طور معمول به عوامل فنی و اقتصادی زیادی نیاز می باشد و تاثیر این عوامل کمی و کیفی سبب یک تصمیم گیری مناسب می شود.

ماشین آلات روباز حدود ۵۰ تا ۶۰ درصد کل هزینه معدنکاری را به خود اختصاص می دهند، انتخاب درست آن ها یک عامل بسیار مهم در سود بخش بودن یک عملیات معدنکاری می باشند.

در مرحله اول باید انتخاب مقدماتی و در مرحله دوم بهینه کردن انتخاب انجام می گردد. در مرحله اول فاکتورهای زمین‌شناسی، ژئوتکنیکی و پارامترهای فنی بیشتر تاثیر دارد، اما اساس مرحله انتخاب بهینه بر روی فاکتورهای اقتصادی است.

یکی از روش هایی که امروزه برای بهینه کردن هزینه انتخاب ماشین آلات بارگیری و باربری معادن بکار میرود افزایش ظرفیت صندوفه ماشین آلات بارگیری و باربری است که باعث کاهش هزینه سرمایه ای و افزایش هزینه عملیاتی می گردد ولی در کل سبب اقتصادی تر بودن عملیات می شود.

روش های متداول در انتخاب ماشین آلات بیشتر از ظرفیت و توان سیستم بارگیری و باربری استفاده می کنند، ضمن اینکه بین این عامل و ابعاد فیزیکی ماشین آلات نیز هماهنگی وجود دارد. روال انتخاب به این صورت است که ابتدا ظرفیت ماشین‌آلات بر اساس میزان تولید آن مشخص می گردد و در صورتی که محدودیتی از نظر ابعاد وسیله وجود نداشته باشد امکان انتخاب ماشین آلات با ظرفیت دلخواه وجود خواهد داشت. بطورکلی ظرفیت، مهمترین عامل در انتخاب بارکننده و توان مهمترین عامل در انتخاب باربرها است.

نظر دهید

پاسخ دهید

بازیابی رمز عبور
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0