ارزیابی منابع با ارزش بخش معدن با آینده پژوهی

این ارزیابی ها لزوماً ذهنی هستند و پس از تحلیل دقیق‌تر استراتژی شرکت، نیاز به بازبینی دارند. با این حال، چندین نکته را می توان در نظر داشت:

  • بالاترین هزینه پرداختی به عنوان بخشی از یک استراتژی رشد، معاملات مربوط به دارایی است.
  • شناسایی محدوده های جدید ارزش بالایی دارد، اما با توجه به پیچیدگی و تجربیات، ریسک بسیار نیز بالایی دارد.
  • استفاده بهینه از زیرساخت ها اغلب کلید خلق ارزش است و باید از آن برای تولید ارزش با ریسک نسبتاً کم استفاده شود.
  • اکتشافات تکمیلی و نوآوری در بازاریابی  منجر به ایجاد افزایش ارزش می شود
  • اثربخشی عملیات های معدنکاری همچنان یک عامل مهم در محافظت از ارزش است، اما بعید به نظر می رسد که منجر به مقدار ارزش آفرینی جدید مورد نیاز برای رشد پایدار شود.

منابع ارزش نسبی توصیف شده ثابت نیستند اما تحت تأثیر تغییر روند بازار و صنعت و توانایی های داخلی تأثیر می گذارند.  در اوایل دهه اخیر، جایی که  توسعه زیرساخت های معدکاری چین به طور چشمگیری ارزش خرید دارایی های معدنی را تغییر داد، شرکت Glencore-Xstrata ، خریدار مشتاق دارایی در آن زمان (در بسیاری از موارد برای دسترسی به حقوق بازاریابی) از این تغییر ارزش بسیار بهره مند شد.

بنابراین این سوال باقی می‌ماند که چگونه روند آینده، ارزیابی منابع ارزش بالقوه را تحت‌تاثیر قرار خواهند داد.

معاملات دارایی: ممکن است به سرعت به انتهای نیاز چین به توسعه زیرساخت های معدنکاری اش نزدیک شویم، بنابراین فرصت خرید دارایی‌های با قیمت پایین‌تر ممکن خواهد شد، همانطور که در گذشته وجود داشته‌است،

بازاریابی و تجارت: شرکت‌های تجاری و شرکت‌های خصوصی در حال حاضر وارد بخش مالکیت دارایی این صنعت شده اند، بنابراین احتمالا تغییری در فعالیت مربوط به بازاریابی و تجارت دارایی هایی نظیر ماشین آلات معدنی به وجود می آید زیرا این نهادها به دنبال راه‌هایی جدید برای خلق ارزش هستند.

تکنولوژی: صنعت تا حد زیادی تحت‌تاثیر تغییرات بزرگ تکنولوژی در چند دهه گذشته قرار گرفته‌است، اما نشانه‌هایی وجود دارد که معدنکاری نیز گام به گام در حال به کارگیری این فناوری ها است و خود را تطبیق می دهد.

نظر دهید

پاسخ دهید

بازیابی رمز عبور
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0